ul. Śródmiejska 34
62-800 Kalisz
tel.: 62 767 70 40
e-mail: szoz@doctor.kalisz.pl
doktor
O NAS

Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej „DOCTOR” w Kaliszu.

Personel medyczny tworzą specjaliści posiadający wieloletnie doświadczenie w swojej dziedzinie: lekarze ginekolodzy, reumatolodzy, anestezjolodzy, chirurdzy, laryngolog, urolog.

Świadczymy usługi medyczne w ramach posiadanej umowy z NFZ w zakresie:

 • ambulatoryjnej opieki specjalistycznej - 6 poradni ginekologiczno-położniczych oraz poradnia reumatologiczna,
 • ambulatoryjnego oddziału zabiegowego - chirurgia jednego dnia - ginekologia,
 • realizujemy programy profilaktyczne w zakresie profilaktyki raka szyjki macicy etap podstawowy-cytologia, etap diagnostyki pogłębionej-kolposkopia.
 • POZ Poradnia lekarza rodzinnego
 • Położna środowiskowa
 • Pielęgniarka środowskowa

Świadczymy usługi medyczne odpłatne w ramach ambulatoryjnego oddziału zabiegowego - chirurgia jednego dnia:

 • ginekologii,
 • chirurgii plastycznej,
 • laryngologii dziecięcej,
 • urologii,
 • chirurgii ogólnej.

Wykonujemy zabiegi operacyjne techniką tradycyjną jak i laparoskopową. Zapewniamy wysoko wykwalifikowaną kadrę medyczną, wysokiej klasy sprzęt medyczny, profesjonalną obsługę.

Ponadto świadczymy usługi odpłatne w ramach Ośrodka leczenia bólu:

 • bóle w przebiegu choroby nowotworowej,
 • bóle w chorobie zwyrodnieniowej stawów,
 • bóle kręgosłupa,
 • inne bóle układu mięśniowo-szkieletowego,
 • przetrwały ból pooperacyjny,
 • bóle neuropatyczne - m. in. neuralgia międzyżebrowa, neuralgia półpaścowa,
 • inne zespoły bólowe.

Umożliwiamy konsultację z odpowiednimi specjalistami oraz możliwość zastosowania w leczeniu technik inwazyjnych w Ośrodku Badania i Leczenia Bólu Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ustalone są źródła i drogi przewodzenia bólu poprzez blokady diagnostyczno-prognostyczne, testy analizy farmakologicznej i określenie minimalnego, skutecznego stężenia analgetycznego (MSSA), stosowane metody leczenia - farmakologiczne, anestezjologiczne - blokady, cewniki zewnątrzoponowe.

 


Serdecznie zapraszamy!

 


 

Media o nas:


Magazyn "W Dobrym Stylu"

„Zdrowie chorego najwyższym prawem”


Ta sentencja, jednego z najwybitniejszych prekursorów współczesnej medycyny, jest zwłaszcza dzisiaj postulatem nie tracącym nic na swej aktualności. Dla chorych jest nadzieją, dla lekarzy stanowić powinna podstawy kodeksu zawodowego. Jednak jest i trzeci czynnik, który bardzo często odgrywa zasadniczą rolę. Słyszymy o lekarzach czyniących cuda, ale aby one nie były tylko cudami, a szansą dla każdego pacjenta potrzebny jest odpowiedni sprzęt medyczny, w rękach wysoko wykwalifikowanych specjalistów. I tak oto przechodzimy do szarej i smutnej codzienności związanej z państwową służbą zdrowia, którą krótko scharakteryzować można by tak: poza chorymi brakuje wszystkiego. Jedyną alternatywą stają się prywatne Specjalistyczne Zakłady Opieki Zdrowotnej, te z kolei weryfikują twarde prawa rynku. O  ich istnieniu decyduje jakość usług, sprzęt, możliwości, kwalifikacje i ceny.

Przez długie lata i całkiem słusznie w Polsce panowała opinia, że dobrych specjalistów, najlepszy sprzęt skupiają tylko duże ośrodki. Dlatego, każdy kto miał „dojście” starał się „położyć” w szpitalu w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu czy Łodzi. Dzisiaj z tego modelu pozostało tylko przyzwyczajenie. Prawda jest taka, że większość zabiegów chirurgicznych wykonują w mniejszych miastach, wybitni specjaliści, a sprzęt jakim dysponują jest światowej klasy. Ponadto co niezwykle ważne, ceny jakie oferują są nader konkurencyjne. W Kaliszu doskonałym przykładem jest Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Doctor”, który specjalizuje się w ginekologii, chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej, laryngologii oraz urologii.  W 1999 roku kilku cenionych kaliskich lekarzy idąc z duchem czasu założyło SZOZ „DOCTOR”. Zakres usług obejmował ich specjalizacje, swoje pieniądze inwestowali w sprzęt, nawiązywali współpracę ze specjalistami z dużych ośrodków medycznych.  Mieli wspólny cel: stworzyć w Kaliszu placówkę z prawdziwego zdarzenia, oferującą usługi medyczne na najwyższym poziomie. Dzisiaj z pełną odpowiedzialnością można powiedzieć, że osiągnęli sukces. Oferują usługi w zakresie: ginekologii, urologii, chirurgii ogólnej, chirurgii plastycznej oraz laryngologii - szczególnie dziecięcej. W ciągu roku udzielają porad ponad trzem tysiącom osób oraz wykonują około 500 zabiegów w ramach "chirurgii jednego dnia".

Siedziba SZOZ „DOCTOR” mieści się przy ul. Śródmiejskiej, przy „Rogatce”, w miejscu, które kaliszanom kojarzy się wyłącznie z opieką medyczną, kiedyś tylko państwową, dzisiaj wewnątrz znajduje się szereg spółek oferujących usług medyczne w różnym zakresie. Budynek, z zewnątrz niczym nie różni się od innych kamienic w centrum miasta. Także na pierwszy rzut oka, po wejściu do środka można odnieść wrażenie, że czas płynie tu bardzo wolno. Jednak po przekroczeniu progu SZOZ DOCTOR wracamy do rzeczywistości, tej lepszej. Przede wszystkim pacjent nie czuje się zagubiony – czytelny system informacji, kompetentny i miły personel pierwszego kontaktu, to na początek. Natomiast im dalej, tym lepiej. Serce takiej instytucji to lekarze, których umiejętności w połączeniu ze sprzętem jaki mają do dyspozycji decydują o zdrowiu i życiu pacjentów. I to jest najmocniejszy punkt SZOZ DOCTOR. Warty setki tysięcy sprzęt pozwala świetnym lekarzom na przeprowadzenie całej gamy zabiegów chirurgicznych, które do tej pory kojarzyły się nie tylko ze specjalistycznymi klinikami, ale i ogromnymi pieniędzmi.

GINEKOLOGIA W zakresie ginekologii SZOZ DOCTOR proponuje zabiegi technikami endoskopowymi:  laparoskopia i histeroskopia, które umozliwiają zarówno diagnostykę jak i leczenie niepłodności, usuwanie torbieli i guzów jajników, mięśniaków macicy, operacyjne leczenie nietrzymania moczu u kobiet (taśmy TVT/TOT) operacyjne leczenie obniżenia i wypadania narządu rodnego. Stosuje się tu również nowoczesne techniki usuwania macicy drogą przezpochwową oraz usuwania wyłącznie śluzówki jamy macicy przy użyciu techniki histeroskopowej.  Operacje takimi technikami, które dotyczą wszystkich zabiegów, pozwalają uniknąć długiego pobytu w szpitalu, gwarantują szybki powrót do codziennych obowiązków domowych i życia zawodowego. Po zabiegu zostają małe prawie niewidoczne miejsca na skórze, nie ma dużych, brzydkich blizn. Pacjentki SZOZ DOCTOR zawsze mają zapewnioną anonimowość, dogodny termin zabiegów, badanie histopatologiczne w trakcie zabiegu.

CHIRURGIA PLASTYCZNA Dziedzina, która przeżywa rozkwit. Zabiegi upiększające, poprawiające samopoczucie i samoocenę są już dzisiaj codziennością w SZOZ DOCTOR. Do grupy takich, wykonywanych na miejscu zabiegów zaliczamy:powiększanie piersi, korektę nosa, korektę odstających uszu, likwidowanie zmarszczek itp. Ponadto w SZOZ DOCTOR wykonywane są zabiegi rekonstrukcyjne - po chorobach np. po amputacji piersi - rekonstrukcja oraz leczenie np. blizn po operacjach, po oparzeniach, blizn przerośniętych tzw. bliznowców, po urazach np. korekty nosa, korekty wad wrodzonych i nabytych. Tutaj Panie i nie tylko, liczyć mogą także na zabiegi wpływające na poprawę komfortu i  jakości życia, pomagające w zwiększeniu  atrakcyjności, znalezieniu partnera, pracy lub jej utrzymania. Zaliczamy do nich przede wszystkim: odsysanie tkanki tłuszczowej.

CHIRURGIA OGÓLNA W SZOZ DOCTOR wykonywane są  ponadto zabiegi w trybie planowym, z wykorzystaniem technik laparoskopowych, np. kamica pęcherzyka żółciowego, przepuklina kiedy zabieg wykonuje się w momencie gdy nie ma stanu ostrego - zapalenia otrzewnej, uwięźniętej przepukliny. Techniki te gwarantują krótszy i bezpieczniejszy dla pacjenta zabieg, brak blizn, powikłań, szybki powrót do zdrowia.

LARYNGOLOGIA Zakażenia górnych dróg oddechowych to bardzo duży problem, który jest najczęstszą przyczyną zachorowalności u dzieci, a tym samym wizyt u lekarza, koniecznością stosowania leków, absencją szkolną, nieobecnością rodziców w pracy. Konsekwencje natomiast mogą być bardzo niebezpieczne:  zapalenie ucha, oskrzeli, płuc, sepsa. Specjaliści z SZOZ DOCTOR zapewniają konsultacje i leczenie zaburzeń górnych dróg oddechowych, jeśli jest to przyczyna laryngologiczna jak przerost migdałków podniebiennych lub gardłowego, usunięcie ich powoduje ustąpienie dolegliwości w postaci nawracających infekcji dróg oddechowych, znika mowa nosowa, poprawia się słuch jeśli przyczyną niedosłuchu były przerośnięte migdałki, poprawia się mowa dziecka, tym łatwiej leczyć wówczas wady wymowy. Zabiegi w tym zakresie to krótki kilkugodzinny pobyt. Zdając sobie sprawę jak ważną rolę odgrywa w takich chwilach obecność rodziców, opiekunów przy dziecku, powszechną praktyką w SZOZ DOCTOR jest, że najbliżsi towarzyszą małym pacjentom, wspierając ich. Natomiast cały personel robi wszystko aby była miła atmosfera i tym samym mniejszy stres.

UROLOGIA Bardzo częste schorzenia układu moczowego dotyczą zarówno mężczyzn jak i kobiet, mimo że urolog kojarzy się głównie ze starszym mężczyzną i przerośniętą prostatą. Dla wielu mężczyzn jest to problem wstydliwy bo dotyczy sfery intymnej, zaburzeń seksualnych. Specjaliści w zakresie urologii zatrudnieni w SZOZ DOCTOR doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego wyczucie i taktowne zachowanie podczas wizyty i badań pozwalają pozbyć się oporów natury psychicznej pacjentom, którzy nie chcą mówić o takich problemach.  Pacjentami SZOZ DOCTOR są także mężczyźni z nowotworami jąder, żylakami powrózka nasiennego - jedną z częstszych przyczyn niepłodności męskiej, wadami wrodzonymi  m.in. sklejką, stulejką itp. Wśród kobiet częstym problemem jest natomiast - nietrzymanie moczu po porodzie, nietrzymanie moczu związane z klimakterium. Urolodzy w SZOZ DOCTOR zajmują się leczeniem tego typu schorzeń. Zarówno szybką diagnostyką, jak i zabiegami operacyjnymi, które odbywają się w zakresie chirurgii jednego dnia.  Oznacza to pobyt maksymalnie do 24 godzin, tym samym krótki czas absencji w pracy i w domu.

Nad zdrowiem wszystkich pacjentów SZOZ DOCTOR czuwa zespół lekarzyspecjalistów, pracowników Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, którzy stosują nowoczesne techniki leczenia (między innymi endoskopowe). Wszystkie zabiegi wykonywane są natomiast w odpowiednim i bezpiecznym dla pacjenta znieczuleniu, nad przebiegiem którego czuwa wysoko wykwalifikowany zespół anestezjologów.   W okresie hospitalizacji, po zabiegu, każdy pacjent ma zapewnioną  bardzo troskliwą opiekę pielęgniarską i lekarską w warunkach i atmosferze, które zapewniają maximum komfortu i minimum stresu. Niezależnie od wieku pacjenta zawsze istnieje możliwość obecności osoby towarzyszącej.

Zespół Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej DOCTOR,w składzie:

GINEKOLOGIA - dr hab. n. med.  Dariusz Samulak specjalista ginekolog - położnik,pracownik Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Ordynator Oddziału Ginekologii Położniczej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Perzyny w Kaliszu

CHIRURGIA PLASTYCZNA - dr Mikołaj Kubasik specjalista chirurgii ogólnej, specjalista chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej, pracownik Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu

CHIRURGIA OGÓLNA - dr n. med. Maciej Biczysko specjalista chirurg, pracownik Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu

LARYNGOLOGIA - dr n. med. Jarosław Antyborzec specjalista otolaryngologii dziecięcej

UROLOGIA - dr n. med. Piotr Cieśliński specjalista urolog, pracownik Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu

Życzymy wszystkim dużo zdrowia, jeśli jednak pojawi się jakiś problem będziemy służyć Państwu z pełnym zaangażowaniem i pomocą w myśl sentencji „Zdrowie chorego najwyższym prawem”.Serwis "Portalkaliski.pl"


Bezpłatna Szkoła Rodzenia w Kaliszu

Wkrótce pójdę do szkoły…, a moi rodzice z bratem chodzą już teraz, do Szkoły Rodzenia, za darmo…”. Pod takim hasłem rozpoczęła się kampania promująca bezpłatną  „Szkołę Rodzenia” w Kaliszu.

„Szkoła Rodzenia”  to jeden z wielu programów zdrowotnych realizowanych w 2011r. wspólnie przez samorząd i kaliskich lekarzy. Są one przede wszystkim skierowane na edukację zdrowotną, profilaktykę oraz wczesne wykrywanie wielu chorób, miedzy innymi: raka gruczołu krokowego, chorób płuc, piersi, tarczycy.

W ocenie lekarzy ze Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Doctor” w Kaliszu „Szkoła Rodzenia” spełnia niezwykle ważną rolę w przygotowaniu młodych rodziców do macierzyństwa, ale i jest pierwszym, krokiem w  świadomej  edukacji i profilaktyce młodych ludzi, którzy wkraczają w dorosłe życie i sami muszą nauczyć się dbać o swoje dzieci, o ich zdrowie, ale również o siebie i zrozumieć, że kontakt z lekarzem nie powinien  ograniczać się jedynie do leczenia, ale wizyty u lekarza powinny pomagać w zapobieganiu wielu chorobom.


W ramach bezpłatnej, kaliskiej  „Szkoły Rodzenia” młodzi rodzice przygotują się odpowiednio do narodzin dziecka, dowiedzą się co zrobić, aby poród był mniej bolesny, znajdą odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań, „bo zdrowa Mama i świadomy swej roli  Tato to gwarancja szczęśliwego dzieciństwa”.

Obecnie, we wszystkich przychodniach ZSOZ „Doctor”, który realizuje program prowadzona jest akcja informacyjna, natomiast w wielu punktach Kalisza, które odwiedzają przyszłe matki spotkać można broszury  promujące udział w zajęciach bezpłatnej szkoły rodzenia.

Wszyscy zainteresowani mogą się też zapisać i uzyskać wszelkich informacji pod nr. tel. 62 767 70 40, w godz. 7.30 - 15.30 orz na stronie www.doctor.kalisz.pl

Tygodnik "Życie Kalisza"

Zabiegi chirurgii plastycznej już w Kaliszu

Nie będą to wizyty okazjonalne w oddziale zabiegowym SZOZ „DOCTOR”. Prywatne  konsultacje i zabiegi zaoferuje niebawem dr Mikołaj Kubasik, poznański specjalista chirurgii plastycznej.


Nie będą to wizyty okazjonalne w oddziale zabiegowym SZOZ „DOCTOR” zdecydowano się na poszerzenie dotychczasowej działalności o chirurgię plastyczną, by zapełnić lukę na kaliskim rynku kosmetyczno – estetycznym. Jak zapewnia dr Ewa Samulak oferta zabiegów  i operacji nie będzie się różnił od tej, jaką przedstawiają ośrodki wielkomiejskie.-Trzeba zdecydowanie podkreślić, że nie będą to drobne korekty upiększające, będące domeną medycyny estetycznej czy salonów kosmetycznych. Pacjenci (kobiety, mężczyźni, dzieci) nie będą musieli jeździć np. do Poznania, Wrocławia czy Warszaw, bo te same zabiegi w tych samych cenach będą wykonywane na miejscu – wyjaśnia.

Dodać należy, że przeprowadzać  je będzie również doświadczony ekspert.

Mikołaj Kubasik to specjalista chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej, który fach zdobywał w Klinice Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju. Obecnie sprawuje funkcję starszego asystenta Kliniki Chirurgii Urazowej, Leczenia Oparzeń i Chirurgii Plastycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu a od 1997 roku współpracuje z doktorem Andrzejem Bieleckim, wojewódzkim specjalistą z zakresu chirurgii plastycznej rekonstrukcyjnej i estetycznej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, Polskiego Towarzystwa Oparzeń oraz IPRAS (International Confederation for Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery)

Spektrum oferowanych zabiegów jest szerokie: od modelowania kształtu nosa, powiek czy uszu, przez korektę blizn pourazowych aż po plastykę piersi. Jak podkreślają rozmówczynie, chirurgia plastyczna kojarząca się niemal wyłącznie z silikonowymi biustami, ma przede wszystkim nieść pomoc tym, którym niedoskonałości urody, te przeszkadzają w codziennym  życiu. Stąd wśród licznych propozycji  znajdą się również interwencje z zakresu chirurgii rekonstrukcyjnej (powypadkowej) czy estetycznej, jak wspomina likwidacja blizn po poparzeniach czy np. cięciach cesarskich.

Ze wstępnych obserwacji wynika, że kaliszanki będą również zainteresowane plastyką powłok brzusznych, czyli modelowaniem niedoskonałości sylwetki po przebytych ciążach czy też w wyniku radykalnej zmiany masy ciała np. po leczeniu otyłości. Szeroki zakres oferty zaspokoi wszystkie potrzeby pacjentów, ale jesteśmy oczywiście otwarci na wszelkie sugestie – zapewnia dr Jadwiga Bieńkowska –Celer.

Wszystkie zabiegi  wykonywane będą na miejscu w SZOZ „DOCTOR” . Pacjenci  po zabiegach pozostaną w placówce, w zależności od stanu zdrowia, od kilku do 48 godzin. Opiekować będzie się nimi kadra medyczna gabinetu zabiegowego. Nie przewidujemy by ktokolwiek musiał wyjeżdżać poza Kalisz. Doktor Kubasik obejrzał i zaakceptował nasze zaplecze medyczne. Spełniamy wszystkie jego normy – podkreśla dr Ewa Samulak. Jak zaznacza, zabiegi w kaliskiej placówce gwarantują pełną prywatność i komfort – po interwencji chirurga pacjent będzie miał kontakt wyłącznie z personelem medycznym. Również konsultacje umawiane są na  określoną godzinę, przez co pacjent nie musi czekać w poczekalni.

Każdy zabieg poprzedzony będzie wspomnianymi konsultacjami oraz badaniami lekarskimi, w trakcie których dr Kubasik porówna oczekiwania pacjenta z realną możliwością zmiany wyglądu. Opieka nad pacjentem obejmować będzie również  konsultacje pooperacyjne, ustalane indywidualnie z lekarzem.


Wcześniejsze zapisy na konsultację przyjmowane są od poniedziałku do piątku w g. 7.30-15.30 pod numerem telefonu 62 767 70 40 SZOZ „DOCTOR” mieści się przy ul. Śródmiejskiej