ul. Śródmiejska 34
62-800 Kalisz
tel.: 62 767 70 40
e-mail: szoz@doctor.kalisz.pl
doktor
PROGRAM PROFILAKTYCZNY

Program profilaktyczny Kalisz

Program profilaktyki raka szyjki macicy - cytologia

Zapraszamy wszystkie Panie w przedziale wieku 25-59 lat do skorzystania z badania cytologicznego refundowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia z terenu całej Polski (nie obowiązuje rejonizacja). Badanie cytologiczne pozwala na wczesne rozpoznanie stanu przedrakowego szyjki macicy. Polega na mikroskopowej ocenie rozmazu pobranego z tarczy i kanału szyjki macicy. Badanie nie jest bolesne.
Badanie realizowane jest w każdej z naszych poradni ginekologiczno-położniczych w trakcie wizyty.
Konieczne jest posiadanie ważnego dokument ubezpieczenia.

Pogłębiony program profilaktyki raka szyjki macicy - kolposkopia

Zapraszamy Panie, u których wynik cytologii wymaga dalszej weryfikacji - pogłebionej diagnostyki w postaci kolposkopii. Badanie to jest refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
Kolposkopia to badanie polegające na oglądaniu powierzchni szyjki macicy, dolnej części jej kanału oraz pochwy i sromu przy pomocy urządzenia optycznego - kolposkopu.
Kolposkopia pozwala w ciągu kilku minut ustalić rozpoznanie, podjąć odpowiednie decyzje dotyczące terapii i w niektórych przypadkach przystąpić od razu do leczenia. Badanie umożliwia wykrycie przedklinicznych postaci raka szyjki macicy (wyleczalność w tym stadium choroby wynosi 100%). Badanie kolposkopowe może też służyć pobraniu wycinka celowanego, określeniu zakresu zabiegu na szyjce macicy, pochwie i sromie przed planowaną operacją chirurgiczną oraz ocenie czy po interwencji elektrochirurgicznej lub chirurgicznej zmiana chorobowa została usunięta w całości.

Powrót